TOEFL


TOEFL

Test of English as a Foreign Language or TOEFL is a standardized test of English language proficiency for non-native English language speakers wishing to enroll in U.S. universities

تافل برگرفته از سر واژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است. تافل آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینه‌های برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی  می‌سنجد.

 

در این آزمون 3 مهارت زبان‌آموز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

  1. مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
  2. ساختار زبان (Structure and Language)
  3. مهارت خواندن (Reading Comprehension)

علاوه بر 3 مهارت فوق یک قسمت برای مهارت نوشتن هم وجود دارد که در یک فرصت ۳۰ دقیقه‌ای بایستی داوطلب بتواند در مورد موضوعی مشخص بنویسد. نمرات بدست آمده از هر قسمت بعد از تغییر مقیاس یافتن با هم جمع شده و نمره کل داوطلب را مشخص می‌کند. این نمره می‌تواند بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ تغییر کند. بنابراین هیچ نمره مشخصی برای قبولی یا رد شدن در این آزمون وجود ندارد و همه شرکت کنندگان در این آزمون نمره آزمون را دریافت خواهند کرد. نمره مورد نیاز داوطلب بستگی به محلی دارد که داوطلب می‌خواهد نمره آزمون تافلش به آنجا ارسال شود. معمولاً برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نمره بالاتر از ۵۵۰ و برای شرکت در آزمون دکتری در داخل ایران نمره بالاتر از ۴۸۰ مورد نیاز است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *