برگزاری دوره های مربیگری بصورت آنلاین در شرایط کرونا


چند ماهی ست که از بحران کرونا در ایران و جهان می گذرد و به تدریج می آموزیم که بجای فرار یا مقابله با این موضوع، همزیستی مسالمت آمیز با آن داشته باشیم!

در واقع سعی کنیم با رعایت پروتکل های بهداشتی، تهدید بزرگ تعطیلی آموزش و مراکز آموزشی را به یک فرصت خوب تبدیل کنیم ، فرصت خوبی که مرز نمی شناسد و در هر جایی که باشیم می توانیم از این فرصت ناب آموزشی استفاده کنیم.

تیم آموزش راه ابریشم در شرایط فعلی با برنامه ریزی دقیق دوره های مربیگری را بصورت آنلاین و طبقه بندی ارائه نموده است تا علاقمندان به شغل معلمی بتوانند در این ایام با شرکت در این دوره ها با آگاهی بیشتر در کلاس های درس حاضر گردند.

گام های اجرایی:

1. ورود به بخش " دوره های تربیت مربی" سایت و تکمیل فرم ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی

2. هماهنگی با مراکز و نمایندگی های راه ابریشم جهت شرکت در مصاحبه ورودی

3. پرداخت هزینه دوره و ثبت نام نهایی

4. شرکت در دوره های آنلاین

* دوره ها در قالب تدریس به گروه های سنی خردسال- کودک- نوجوان- بزرگسال طبقه بندی شده است.

* طول هر دوره 6 ساعت می باشد و هر متقاضی می تواند بسته به سطح علمی، علاقمندی خود و نیاز مراکز آموزشی راه ابریشم در یک تا چهار دوره شرکت نماید.

* با توجه به آنلاین بودن دوره ها، هر دوره در چندین جلسه 1/5 تا 2 ساعته تقسیم می شود.

* به شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه خواهد شد.

* برای شروع فعالیت در مراکز راه ابریشم بعنوان مربی، شرکت کنندگان بایستی دوره کارورزی را گذرانده و یک نمونه تدریس ارائه نمایند.

جهت شرکت در دوره های مربیگری و ثبت نام وارد بخش "دوره های تربیت مربی" سایت شده و پس از تکمیل فرم ثبت نام در آزمون ورودی شرکت نمائید

 WhatsApp Image 2020 06 13 at 1.14.30 PM

SPE17 1

صبح جمعه 18 بهمن 1398 مرکز دهخدای دانشگاه تهران میزبان جمعی بزرگ از خانواده راه ابریشم بود. هفدهمین دوره از آزمون های جامع راه ابریشم، پس از 2سال دوباره در تهران برگزار شد. هدف از برگزاری آزمون جامع این است که زبان آموزان با شرکت در آزمونی با جامعه آماری بالا بتوانند توانایی های خود را محک بزنند و در جهت پیشرفت هرچه تمام تر قدم بردارند. در این گزارش با ما همراه باشید تا ببینیم در این آزمون بزرگ چه اتفاقاتی رخ داده است.

SPE17 2

ساعت 7 صبح روز آزمون، داوطلبان به همراه خانواده هایشان وارد مجموعه شدند.

SPE17 3

همکاران ما برای راهنمایی و پاسخگویی به سوالات مراجعین در محل حاظر بودند. همچنین مهندس قرائی (مدیراجرایی مجموعه راه ابریشم) به همراه نمایندگان و مدیران اجرایی راه ابریشم در استان تهران نیز، در محل برگزاری این آزمون حضور داشتند.

SPE17 4

داوطلبان کارت ورود به جلسه را دریافت نموده و داخل کلاس ها مستقر شدند.

آزمون حاوی چهار بخش بود:

  • Listening
  • Reading
  • Writing
  • Speaking

راس ساعت 8 صبح، برگه های آزمون بین داوطلبان توزیع شد. این برگه ها حاوی سوالات Listening و Reading & Writing بودند که داوطلبان می بایست طی زمان مقرر به آنها پاسخ می دادند.

SPE17 5

بعد از اتمام این بخش ها، از داوطلبان پذیرایی شد. مدیر اجرایی مجموعه راه ابریشم (مهندس قرائی) به همراه کارشناسان و مدیران آموزش و پرورش شهر تهران نیز، از فرآیند برگزاری آزمون بازدید کردند.

 SPE17 6

SPE17 7

حالا نوبت به آزمون Speaking رسیده است. داوطلبان، یک به یک، به اتاق های آزمون Speaking رفتند و با مربیان راه ابریشم به مدت 7 تا 10 دقیقه به گفتگو نشستند تا مهارت Speaking آنها نیز ارزیابی شود.

SPE17 8

در این حین، برای بقیه داوطلبانی که در کلاس ها منتظر بودند، فیلم و کارتون های جذابی پخش شد تا علاوه بر سرگرمی آنها در مدت زمان انتظار، از سطح استرس آنان برای انجام آزمون Speaking کاسته شود.

 

بعد از اتمام آزمون، با اهدای لوح تقدیر به مربیانی که با ما همکاری نموده اند، از آنها سپاسگذاری شد.

SPE17 9

011 suspended

داوطلبان اعزام به کشور چین؛

احتراماً به اطلاع می‌رساند به علّت شیوع ویروس کرونا در کشور چین و برای حفظ سلامتی هموطنان عزیز، موسسه نوآوران راه ابریشم تا اطلاع ثانوی فرآیند اعزام مدرس به این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

با تشکر
موسسه نوآوران راه ابریشم

More Articles...

Page 1 of 27